ATATÜRK’TE BİRLEŞMEK   

Dr. Sadık Özen

 

Cumhuriyetimizin ilanından bu yana; devletimizin kurucusu Atatürk’e karşı çok büyük haksızlıklar yapılmış, hakkında yalanlar uydurulmuş, insafsızca iftiralar atılmış, aile mahremiyetine bile dil uzatılmıştır.  Bunlarla yetinilmeyerek, dinsizliği ileri sürülmüş, büst ve heykellerine saldırılmıştır.  Bütün bunlar; insanlık dışı, din, ahlak, vicdan ve namusla bağdaşmayan şirretçe eylemlerdir.

Asıl amaç, insanlarımız arasına nifak sokularak ülkemizin bölünmesidir. Çünkü Atatürk, ulusunun ve dünyanın en büyük saygınlığını kazanmış büyük bir komutan ve devlet adamıdır. Ona saldırmak ülkeyi ve ulusumuzu bölmenin en önemli araçlarından biri haline gelmiştir.

Bu şirretlikte payı olanlar, dış düşmanlarımız kadar, onlar tarafından yönlendirilen içimizdeki bazı gafil ve hainlerdir. İki yıl önce yaşanan iğrenç ihanet kalkışması bu yazılanların kanıtıdır. Din, cemaat ve tarikat maskesi altında yapılanlar bu menfur olaylar nedeniyle gün ışığına çıkmış bulunuyor. Oysa hem ulusal kültürümüz hem de mensubu olduğumuz İslamiyet Dini, bölücü, ayrılıkçı ve nifakçı ihanet çetelerinin yaptıkları insanlık dışı eylemleri tümüyle yasaklamıştır.

Yaratılan bütün olumsuzluklara rağmen, Atatürk sevgisi çığ gibi büyümektedir. Bu durum iç ve dış düşmanlarımız için büyük bir korku yaratmaktadır. Çünkü hain emellerine ulaşmalarının önündeki en büyük engel Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Çünkü Türk Milleti onu ölümsüzleştirmiş ve ilkelerini benimsemiştir. Hiçbir engel tanımadan yolunda ve izinde yürümeye devam etmektedir. Yapılmakta olan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri her yıl daha da büyümektedir.

Devletimizin bekası, ulusumuzun geleceği ve halkımızın huzuru için, vakit geçirilmeden Ulusal Birlik sağlanmalıdır. Yıllardır bunu savunmaktayız. Bu uğurda yapılması gereken tek şey; Atatürk ve ilkeleri etrafında birleşmek ve bütünleşmektedir. Bu aynı zamanda Cumhuriyetimizin temel ilkelerinin benimsenmesi demektir.

Bu ülke, üzerinde yaşayan herkesindir. Farklı siyasi görüşler nedeniyle sürdürülmekte olan soğuk savaş sona erdirilmeli ve toplumsal barış sağlanmalıdır. Ülkemizin selameti için bu kaçınılmaz olup tek çözüm “Atatürk’te Birleşmek”tir.

11 Kasım 2017 / Antalya